Краса

“У вас точно є хоча б одна з них”: Звички, які змушують старіти швидше

Важливі питання про звички, які можуть негативно впливати на стан шкіри та прискорювати процеси старіння.

"У вас точно є хоча б одна з них": Звички, які змушують старіти швидше

Ніхто не хоче спеціально швидше постаріти, а все-таки, усі це роблять. Йдеться про звички, якими багато хто з нас грішить постійно або час від часу. Ви можете зменшити їхній вплив, якщо хочете зупинити старіння шкіри, інформує Ukr.Media.

У міру нашого дорослішання стає критично важливим відмовитись від певних звичок, особливо коли природні процеси старіння вже прискорюються. Шкіра починає помітно втрачати свою молодість після 40 років, а зміни стають особливо виразними, коли ми дивимось у дзеркало після досягнення 50-річного віку.

Ми робимо чимало, щоб уповільнити старіння шкіри: використовуємо сучасні сироватки, антивікові креми і, можливо, навіть час від часу проводимо якісь косметичні процедури. І все ж, як правило, самі не усвідомлюємо, як кілька шкідливих звичок прискорюють старіння шкіри. Часто ми заводимо ці звички, навіть не підозрюючи про їхню дію на шкіру і часом не усвідомлюючи, наскільки вони можуть сприяти передчасному старінню.

Сон завжди на одному боці

Ви засинаєте на боці? Тоді ви напевно віддаєте перевагу лягти на один і той самий улюблений бік, тому що так ви краще заснете. Але це шкідливо для шкіри, тому що повторюване з ночі в ніч положення завжди здавлює обличчя і шкіру в області декольте в одних і тих самих місцях. У результаті утворюються зморшки, які починають все більше проявлятися з віком. І вони можуть бути дуже глибокими і помітними.

Найкращим рішенням було б спати в положенні лежачи на спині. Однак, якщо вам це складно, неприродно або просто не розслабляє, ви можете підібрати антивікову подушку спеціально для тих, хто спить на боці, яка запобігає утворенню зморшок під час сну. Є навіть спеціальні подушки, які покликані допомогти вам звикнути до сну в положенні лежачи на спині.

Куріння

Одна-дві сигарети за компанію або повна пачка на день — всі знають про шкоду сигарет для легенів, але подолати залежність багатьом важко. Останні наукові дослідження показали, що у жінок, які курять, віком старше 50 років серцеві напади бувають у 12-14 разів частіше, ніж у тих, хто не має цієї звички.

Також нікотин блокує вироблення гормону естрогену і сильно знижує його рівень у крові. А саме естроген виконує захисну функцію жіночого серця, судин і надає еластичність шкірі. Ще побічна дія залежності від куріння — це утворення зморшок навколо рота, схожі зморшки бувають у любителів пити через трубочку.

Якщо кинути курити не уявляється можливим, варто звернути підвищену увагу на шкіру обличчя, не забуваючи про звичайний зволожуючий догляд і намагатися пити більше води протягом дня.

Перебільшена міміка обличчя

Зміни у виразі обличчя необхідні для вираження почуттів. Нікому не сподобається співрозмовник із застиглим, як маска, обличчям. Однак у тих, хто схильний сильно морщитися, хмуритися або примружувати очі, швидко з'являються мімічні зморшки, які після певного віку більше не зникають самі по собі.

Намагайтеся менше хмуритися і не стискайте область між бровами так сильно. Контролюючи свій вираз обличчя, ви можете боротися з мімічними зморшками. Але не варто ставати "маскою" продовжуйте спокійно посміхатися, навіть якщо ситуація змушує вас напружуватися. Це найпростіше, що ви можете зробити. А зморшки від сміху зазвичай сприймаються позитивно, на відміну від зморшок гніву чи напруги.

Відсутність очищення обличчя ввечері

Звичка не мити обличчя вранці наразі вважається цілком нормальною. Це допомагає зволоженню зберігатися у верхніх шарах шкіри якомога довше. Такий спосіб добре підходить для сухої та чутливої шкіри.

Але в жодному разі не слід пропускати очищення обличчя перед сном. Протягом дня, проведеного в місті, мікрочастинки пилу, забруднень і шкірного жиру осідають на обличчі, навіть якщо ви взагалі не виходили з дому. Не видаляти ці залишки — означає залишати їх на обличчі на ніч, саме тоді, коли шкіра дійсно повинна відновлюватися і відпочивати.

Необхідність умиватися після довгого і важкого дня може дратувати, але це необхідно. Знайдіть очищувальний засіб, який швидко піниться, видаляє бруд і макіяж за один прийом і легко змивається зі шкіри. Так процедура проходить швидше. Або підберіть міцелярну воду, яка підходить за типом шкіри, тільки її теж потім потрібно змити з обличчя водою або тоніком.

Немає зволоження шкіри

Шкіра, нічим не пом'якшена, реагує на всі погодні та гормональні зміни почервонінням, сухістю або лущенням. Якщо нанесення сироватки і крему для обличчя не увійшло у звичку ще в молодості, є час це виправити, поки не стало зовсім пізно. Тим, хто кожного ранку і вечір наносить на обличчя зволоження, що підходить за типом шкіри, доводиться рідше і пізніше звертатися до косметолога.

Якщо вам здається з незвички, що обличчя під кремом не дихає, пітніє або стягується від ліфтинг-ефекту, спочатку спробуйте протестувати кілька варіантів кремів в аптеці або у великому магазині косметики з досвідченими консультантами. Важливо мати кілька видів кремів різної щільності на різні періоди гормонального циклу або пори року.

Комп'ютерна шия

Ви напевно чули цей термін, чи не так? Це явище виникає, якщо довго дивитися у смартфон, опустивши голову. Здавалося, що воно стосується тільки підлітків, але загальна залежність від смартфонів призвела до того, що до вікового "горба бухгалтера" додалася ще й шия, нахилена вперед.

Це призводить до неправильної постави і ще більшого провисання м'язів шиї і шкіри. Результатом часто є подвійне підборіддя, біль у шиї та плечах, скутість у суглобах рук. Та й вигляд збоку залишає бажати кращого і вже точно не молодить.

У вирішення цієї проблеми немає коротких шляхів: вам потрібно піднімати голову, приймати правильну поставу і, можливо, час від часу прибирати смартфон вбік. А ще обов'язково займатися пілатесом або йогою, а також легкими силовими вправами для м'язів плечового поясу.

Відмова від сонцезахисного крему

Використання сонцезахисного крему тільки влітку на морському пляжі і відмова від нього при поверненні до дому — найгірше, що ви можете зробити зі своєю шкірою.

Сонцезахисний крем слід наносити щодня весь сонячний сезон з березня по вересень. Якщо ви живете в південних широтах, то наносьте його навіть взимку в мрячний дощ. Тому що вплив ультрафіолетових променів, що прискорюють старіння шкіри, відносно постійний протягом усього року.

Знайдіть SPF з легкою текстурою, який можна наносити під макіяж протягом дня. Сонцезахисний крем для щоденного застосування не повинен бути липким і має бути зручним у використанні.

Також підійде декоративна косметика з SPF не нижче 25-30: тональний крем, пудра і рум'яна. Вони допоможуть підтримувати захист від сонячного випромінювання протягом дня.

Важливо пам'ятати, що старіння — це природний процес, і повне його зупинення неможливе. Проте, свідоме усунення шкідливих звичок та дотримання правильного догляду за шкірою дозволить сповільнити процеси старіння, зберегти шкіру здоровою та виглядати молодше на свій вік.

Інше в категорії