Чому одні лаки печуть у лампі, а інші ні?
Розповімо, чому сильно пече гель-лак у лампі, і чому це може бути небезпечно, інформує Ukr.Media.
Для початку коротко розберемо, що ж відбувається з гель-лаком у лампі. Не будемо заглиблюватися у весь хімічний процес, щоб не втомити вас. Але суть полягає в тому, що сам по собі гель-лак рідкий, а в лампі він починає полімеризуватися.
Це коли кілька молекул послідовно збираються в одну велику молекулу. У випадку з гель-лаком весь цей процес візуально виглядає як перехід з рідкого стану у твердий. Щоб зібратися в одну велику молекулу, маленькі молекули і мономери бігають туди-сюди, виділяючи тепло. А будь-яке виділення енергії (або її поглинання) супроводжується тепловим ефектом.
Тож хоч під УФ-лампою, хоч під LED-лампою або на сонці буде полімеризуватися гель-лак — ця хімічна реакція буде супроводжуватися виділенням тепла.
Але є кілька причин, чому замість тепла в процесі сушіння ми відчуваємо нестерпне печіння. Про кожну з них розповім детальніше.
У складі багато фотоініціаторів
Фотоініціатори у складі гель-лаків і гелів відповідають за швидкість полімеризації. Чим їх більше у складі, тим швидше сохне матеріал у лампі, отже, сильніше пече при полімеризації. Як ви розумієте, наскільки багато виробник додав у склад цих самих фотополімерів, дізнатися неможливо.
Дізнатися чи пече гель-лак можна лише, якщо його спробувати в роботі (в ідеалі, спочатку майстру на собі). І якщо він пече, то не використовувати даний матеріал.
Прозорий матеріал
Найчастіше пече саме база або топ. Все через те, що вони прозорі. Так вже вийшло, що в кольорових матеріалах через вміст пігменту реакція відбувається повільніше, отже — менше виділяється тепла. Тож саме пігмент перешкоджає променям швидше проникати крізь матеріал. Все як у житті: пігментація на шкірі теж нас рятує від ультрафіолету.
Рішення проблеми наступне: повідомляти майстру про те, що вам не підходить дана база/топ, щоб він використовував іншу.
Занадто товстий шар матеріалу
Тут все просто: чим товщий шар, тим більше в ньому частинок, які беруть участь у полімеризації.
Якщо ви бачите, що майстер наніс велику кількість матеріалу і ви відчули печіння — повідомте майстру причину. Уявіть її обличчя, коли ви розкажете причину печіння в лампі.
Нова або надто потужна лампа
Чим потужніша лампа у майстра, тим швидше полімеризується матеріал. Саме швидка полімеризація і призводить до сильного нагрівання матеріалу.
Індивідуальна чутливість
Всі ми з вами різні, у кожного свій больовий поріг. У майстра може бути все відмінно з матеріалами, лампою або шаром, але ви все одно будете відчувати печіння.
Чутливість може ще залежати від дня вашого циклу, теж майте це на увазі.
Головне — не терпіть біль, щоб не довести до опіку.
Стоншена нігтьова пластина
Часто таке буває, коли є пропили на нігтях або майстер сильно перепиляв нігтьову пластину, знімаючи старе покриття.
Що робити якщо пече гель-лак?
В першу чергу — не терпіти, а висунути руку з лампи і перевернути її долонею доверху. Сказати майстру про те, що відчуваєте сильний дискомфорт. Дочекатися, поки зникнуть неприємні відчуття, і засунути руку назад. Якщо знову відчуваєте печіння, то знову витягайте руку.
В ідеалі, якщо майстер перестане вас травмувати і замінить матеріал, який вам не підійшов. Зазвичай в арсеналі у майстра вибір великий, тому використовувати інший продукт не складе проблеми.